Facebook ikona

Soutěž Vesnice roku 2010 byla vyhlášena

17. 3. 2010

V úterý 2. března na Dni malých obcí v Praze byl slavnostně vyhlášen 16. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Tato soutěž je pořádána každoročně od roku 1995.

Slavnostního podepsání podmínek soutěže se zúčastnili hlavní zástupci vyhlašovatelů soutěže. Rostislav Vondruška, ministr pro místní rozvoj, Eduard Kavala, předseda Spolku pro obnovu venkova ČR, Zuzana Dvořáková, ředitelka odboru venkovských prostor PRV na Ministerstvu zemědělství a Josef Bezdíček, předseda Komory obcí při Svazu měst a obcí ČR.

Do soutěže se mohou zapojit všechny obce vesnického charakteru, které mají maximálně 5 250 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. 

Přihlášené obce jsou nejprve hodnoceny v krajském kole, kdy mohou získat různá ocenění, např. stuhy nebo diplomy.

Zlatá stuha - za vítězství v krajském kole

Bílá stuha - za činnost mládeže

Modrá stuha - za společenský život

Zelená stuha - za péči o zeleň a životní prostředí

Oranžová stuha - za spolupráci obce a zemědělského subjektu

Všechny obce, které zvítězily v krajském kole postupují do celostátního kola. Vítěz celostátního kola získá titul „Vesnice roku 2010“.

Obce mohou podávat přihlášku do soutěže do 30. dubna 2010. Další informace o podmínkách soutěže naleznete zde.


Ostatní aktuality

Vernisáž Vesnice roku 2011

29. 8. 2011

Vernisáž výstavy držitelů ocenění Zlatá stuha za vítězství v krajských kolech soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. celý článek

Třináctka finalistů soutěže je kompletní

3. 7. 2011

Třináctka finalistů soutěže Vesnice roku 2011 je kompletní. Pro zástupce jednotlivých krajů České republiky tak nastává dvouměsíční období posledních příprav. Hodnotící komise k nim vyrazí na sklonku srpna. Vítěz bude ohlášen 10. září v Luhačovicích. Letošní soutěže se zúčastnilo 305 obcí ve všech 13 krajích.
celý článek

Partner soutěže Vesnice rokuŠkoda Auto

Mediální partner soutěže Vesnice rokuDeník


©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova