Facebook ikona

Vesnice roku 2020 - motivační semináře

2. 3. 2020

Již šestadvacátý ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova byl zahájen. Pro velký zájem pořádají vyhlašovatelé a spoluvyhlašovatelé soutěže, ve spolupráci s finalisty posledních ročníků, motivační seminář pro zájemce, pro účastníky soutěže. 

Jak připravit prezentaci obce? Co vše je hodnoceno? Jak hodnocení probíhá? Jaká ocenění se udělují? Na tyto, ale také mnohé další otázky odpoví nejen zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže, ale také zástupci oceněných obcí na motivačním semináři, který se uskuteční na třech místech v rámci České republiky. 

7. dubna, úterý          Lipová, okr. Děčín, Ústecký kraj 

9. dubna, čtvrtek       Pustá Kamenice, okr. Svitavy, Pardubický kraj

17. dubna, pátek       Bělotín, okr. Přerov, Olomoucký kraj 

Dle Vašeho zájmu si prosím vyberte jeden z výše nabízených termínů a svou účast potvrďte na e-mailové adrese: Miroslava.Ticha@mmr.cz  

Více o semináři zde

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova se za posledních pětadvacet let stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova. Každoročně se soutěže účastní více než dvě stovky obcí z celé České republiky. A protože je to soutěž, čekají na obce oceněné i obec vítěznou krásné ceny. V podobě finanční odměn jsou to dotace od vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže. Společnost ŠKODA AUTO poskytne vítězi vůz ŠKODA SOUPERB COMBI iV (formou dvouleté zápůjčky). Další vůz, CITIGOe iV (formou jednoleté zápůjčky) pak poskytne obci, která zvítězí v kategorii tzv. Inovativní obec.  


Ostatní aktuality

Soutěž Vesnice roku 2022 vyhlášena

23. 2. 2022

Po dvouleté přestávce, zaviněné pandemií koronaviru, byl dnes slavnostně vyhlášen nový ročník soutěže Vesnice roku. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat až do 29. dubna. Celkový vítěz letošního ročníku soutěže bude znám 17. září a jeho vyhlášení proběhne tradičně na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Slavnostní vyhlášení nového ročníku soutěže Vesnice roku se netradičně uskutečnilo v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Šestadvacátý ročník soutěže byl zahájen podpisem podmínek za přítomnosti zástupců vyhlašovatelů soutěže, ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, předsedy Svazu měst a obcí ČR Františka Lukla a výkonné tajemnice Spolku pro obnovu venkova ČR Věry Libichové.

Záznam slavnostního vyhlášení soutěže Vesnice roku 2022 můžete zhlédnout ZDE celý článek

Soutěž Vesnice roku se v roce 2021 neuskuteční

1. 2. 2021

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku se ke dni 1. února 2021 rozhodli nevyhlásit tuto soutěž v letošním roce, a to z objektivních důvodů souvisejících s přetrvávajícím výskytem a šířením koronaviru na území České republiky, ale i mimo něj.  celý článek©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova